Do Česko-Slovenského plesu zbývá měsíc

 

Už tradičně měsíc před konáním Česko-Slovenského plesu prozrazují jeho organizátoři další detaily ze zákulisí příprav vrcholu plesové sezóny. Nadcházející 5. ročník se uskuteční v sobotu 24. února 2018 v historické budově pražského Obecního domu. Nejvýznamnější společný ples obou zemí se letos odehraje v ještě slavnostnější atmosféře než minulé roky. Aktuální ročník plesu je totiž věnován 100. výročí založení Československé republiky, které obě země oslaví 28. října 2018.

Novinka v programu: Hvězda milánské La Scaly nebo newyorské Metropolitní opery

Dramaturgie připravovaného Česko-Slovenského plesu se ponese v duchu tématu první Československá republika. Inspiraci 20. – 30. let hosté najdou nejen v programu, ale také ve výzdobě pražského Obecního domu a samozřejmě i v plesovém menu.
Stoleté výročí vzniku Československa přijede podle odhadů organizátorů na Česko-Slovenský ples oslavit přibližně tisíc vzácných hostů z obou zemí. Ještě v roce 2017 zveřejnili jména prvních umělců, kteří budou hostům hrát a zpívat do tance – hlavní hvězdu večera Karla Gotta, Báru Basikovou, Daru Rolins, Vaša Patejdla, SĽUK, Balet Národního divadla, Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod taktovkou Vladimíra Valoviče, KaFe Band, nebo oblíbenou bratislavskou skupinu Funkiez.
Dnes prozrazují jméno další osobnosti, která na připravovaném ročníku vystoupí. Program plný těch největších hvězd doplní jedna z nejvýznamnějších operních div, hvězda českých i mezinárodních operních scén včetně milánské La Scaly a Metropolitní opery v New Yorku, držitelka ceny Thálie, sopranistka Eva Urbanová.
Jak je již na Česko-Slovenském plesu zvykem, hosty bude večerem provázet šarmantní česko-slovenská dvojice, tentokrát ve složení Zorka Hejdová a Roman Pomajbo.
Kompletní program najdou návštěvníci v sekci “Program

Kulinářský zážitek à la první Československá republika

Všichni hosté si vychutnají také prvotřídní kulinářský zážitek, o který se postará „Francouzská restaurace Art Nouveau“. V síních a sálech Obecního domu se bude servírovat tříchodová galavečeře šesti lahodných pokrmů ve speciální duo set úpravě. Jednotlivé chody budou inspirovány gastronomií první Československé republiky. Staré tradiční recepty v novodobém provedení připraví tým pod vedením šéfkuchaře Patrika Bečváře a šéfcukrářky Adély Hostáškové. Hosté si tak pochutnají například na guláši à la Jaroslav Hašek, malinovém dezertu Tomáše Garrigua Masaryka a dalších originálních a lahodných pokrmech dle původních prvorepublikových receptů. Autentickou atmosféru z dob první Československé republiky během večeře umocní swingová hudba, jeden z typických žánrů období 20. – 30. let 20. století.

Kompletní plesové menu najdou návštěvníci v sekci “Kulinarie

Regionální záštity tentokrát převezmou Praha a Bratislava

Prestiž galavečera, ale i skutečnost, že ples přispívá k porozumění mezi českým a slovenským národem, potvrdí i letos řada hodnotných oficiálních záštit z obou zemí. Jak už organizátoři prozradili v závěru roku 2017, záštity nad plesem opět převezmou prezidenti obou zemí, prezident České republiky J.E. pan Miloš Zeman a prezident Slovenské republiky J.E. pan Andrej Kiska.
„Vedle prezidentských záštit pokračujeme v tradici podpory a partnerství s vybranými městy a regiony z Česka a ze Slovenska. Pro tento rok u příležitosti významného jubilea obou zemí je to hlavní město ČR Praha, hlavní město SR Bratislava a Středočeský kraj,“ informoval ředitel plesu Radovan Čaplovič.

Hlavní partner Česko-Slovenského plesu: Raiffeisenbank a.s. a Tatra banka, a.s.
Partneři Česko-Slovenského plesu: SPP - distribúcia, a.s., Eustream, a.s., Stredoslovenská energetika a.s., NDCon s.r.o., SILNICE GROUP a.s., AA GOLD Company s.r.o., McCANN-ERICKSON PRAGUE spol. s. r. o., BRENS EUROPE, a.s., Atos IT Solutions and Services, s.r.o., Porsche Praha-Prosek, RWA Partners.
Regionální partneři: Hlavní město Praha, Hlavné mesto SR Bratislava a Středočeský kraj.
Hlavní mediální partneři: Česká televize, RTVS, Forbes, Slovenka.
Mediální partneři: Český rozhlas, VLTAVA LABE MEDIA a.s., LISTY, MY Regionálne noviny.
Limousine service zajišťuje společnost  Porsche Praha-Prosek – autorizovaný prodejce vozů Audi.
Partnerem etikety a dress codu je společnost Galard.

Další informace o partnerech plesu jsou zveřejněny na webu Česko-Slovenského plesu v sekci “Partneři

Všechny důležité informace najdou návštěvníci také na sociálních sítích na profilech Česko-Slovenského plesu:

Facebookový profil

Instagram

kanál You Tube

Tisková zpráva ZDE.

Datum zveřejnění: 26-1-2018

© Copyright ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., ART OF WORD s.r.o. a SLOVENSKO-ČESKÁ SPOLEČNOST 2013–2018
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. ROZUMÍM