Protančite celým rokem 2018 s lehkostí a s noblesou

PF 2018

Přejeme vám všem kromě krásných, také požehnané, pohodové a radostiplné Vánoce, prožité v kruhu vašich nejbližších. Ať máte každý den důvod k tanci a k radosti. Šťastný a úspěšný rok 2018!
Těšíme se na vás na 5. ročníku Česko-Slovenského plesu, dne 24. 2. 2018 v Obecním domě v Praze.
A nezapomeňte, ve dvou se to lépe tančí!

            

Datum zveřejnění: 24-12-2017

100. výročí vzniku Československa oslavíme společným plesem dvou národů

 

Česko-Slovenský ples odtajňuje jména hlavních hvězd a spouští prodej vstupenek

 

V sobotu 28. října 2017, v den 99. výročí vzniku Československa, organizátoři Česko-Slovenského plesu spouštějí prodej vstupenek na prestižní vrchol domácí plesové sezóny. Nadcházející 5. ročník se uskuteční v sobotu 24. února 2018. Nejvýznamnější společný ples obou krajin bude tentokrát výjimečnější než kdykoliv v minulosti – jeho program je totiž věnován 100. výročí od založení Československé republiky. Akce se bude konat již tradičně symbolicky v historické budově pražského Obecního domu, kde byl před 99 lety oficiálně vyhlášen společný stát Čechů a Slováků.

“Ve dvou se to lépe tančí” – tanec jako oslava významného jubilea dvou krajin

Česko-Slovenský ples se rok od roku stává stále respektovanější a prestižnější společenskou událostí a vrcholem společenské a plesové sezony obou zemí. Do pražského Obecního domu každoročně kvůli oblíbenému plesu přicestují stovky vzácných hostů z České republiky, ze Slovenské republiky a ze zahraničí. V únoru 2018 však bude mít Česko-Slovenský ples ještě slavnostnější atmosféru než v minulých letech. Celý jeho program a dramaturgie se totiž ponesou v duchu oslav sta let od vzniku Československa.

Česko-Slovenský ples pokračuje v tradici přinášet to nejlepší z obou hostitelských krajin. Důkazem toho, že organizátoři se tohoto kréda opravdu drží, je hlavní hvězda večera, kterou tentokrát bude legenda česko-slovenské hudební scény Karel Gott. Spolu s ním se na pódiu objeví další tři hvězdy galavečera: Bára Basiková, Dara Rolins a Vašo Patejdl. Návštěvníci se mohou těšit také na folklórní vystoupení SĽUK-u, na předtančení Baletu Národního divadla anebo na česko-slovenský operní duet, který slavnostní večer již tradičně zahájí. Jak už je na Česko-Slovenském plese dobrým zvykem, k tanci bude hostům zpívat a hrát také celá plejáda slovenských i českých sólistů, kapel a folklórních souborů. Na hlavním pódiu bude umělce provázet Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod taktovkou Vladimíra Valoviče. Příznivcům plesu organizátoři zároveň vyřizují, že jména dalších účinkujících budou zveřejňovat postupně.

Hosty bude večerem provázet šarmantní česko-slovenská dvojice ve složení Zorka Hejdová a Roman Pomajbo.

Kulinářský zážitek pro nejnáročnější

Ten, kdo už Česko-Slovenský ples zažil, ví, že za kulturním aspektem tohoto slavnostního večera nezaostává ani jeho kulinářská stránka. V souladu se sloganem „To nejlepší z Česka a Slovenska“ se v plesových síních a sálech Obecního domu bude opět servírovat galavečeře z dílny „Francouzské restaurace Art Nouveau”. Šéfkuchař Patrik Bečvář se nechá při přípravě exkluzivního plesového menu inspirovat zadáním organizátorů – gastronomií první Československé republiky.

 

Pod záštitou hlav obou států

Česko-Slovenský ples získal lety vizitku jedné z nejelegantnějších kulturně společenských akcí plesové sezóny. Dopomohl mu k tomu fakt, že navazuje na dlouholetou tradici Slovenských plesů v Praze, organizovaných více než 40 let. Každoročně se koná pod záštitou prezidentů obou zemí, České republiky i Slovenské republiky a jinak tomu nebude ani v únoru 2018. „Jsme poctěni, že 5. ročník Česko-Slovenského plesu se také uskuteční pod záštitou prezidentů – prezidenta České republiky J.E. pana Miloše Zemana a prezidenta Slovenské republiky J.E. pana Andreje Kisky.  Společné záštity umocňují nejen prestiž samotného galavečera, ale i skutečnost, že ples přispívá k dalšímu porozumění mezi českým a slovenským národem a otevírá možnosti nových formálních a neformálních setkání. Navíc se jedná o událost, která představuje úsilí a odhodlání zvýraznit blízkost a spolunažívání Čechů a Slováků ve sjednocené Evropě. V rámci večera, proto opět dostane prostor i prezentace vybraných partnerských měst a regionů z Česka a ze Slovenska,” říká ředitel plesu Radovan Čaplovič.

Další informace o novinkách, programové skladbě, partnerech a kulinárii budou postupně zveřejňovány na stránkách Česko-Slovenského plesu a profilech na sociálních sítích plesu:

Informace o vstupenkách v sekci “Vstupenky”

 

Oficiální dopravce Česko-Slovenského plesu je společnost Porsche Praha-Prosek.

Hlavní partner Česko-Slovenského plesu: Raiffeisenbank a.s.

 

Celá tisková práva ZDE.

Fotogalerii ze čtvrtého ročníku Česko-Slovenského plesu najdete ZDE.

 

Tisková zpráva: Česko-Slovenský ples má za sebou svůj nejúspěšnější ročník

 

Češi a Slováci si spolu počtvrté zatancovali v Praze na “plese plesů”

 

V duchu hesla “Ve dvou se to lépe tančí” protancovali dva spřátelené národy, český a slovenský, sobotní noc na čtvrtém ročníku Česko-Slovenského plesu. Společný ples obou zemí se těší velké přízni návštěvníků. Tento rok byla oblíbená akce opět vyprodaná a zaplněná do posledního místa.

 

Ples, na který se vyplatí cestovat do Prahy

Rok od roku oblíbenějším se stává Česko-Slovenský ples, který už čtyři roky každoročně otevírá své brány v závěru plesové sezóny. Důkazem je nejen strmě narůstající návštěvnost akce, ale také stále více zvučných jmen ze všech oblastí společenského života obou zemí, které se do Obecního domu v Praze vracejí rok co rok.Čtvrtý ročník Česko-Slovenského plesu si nenechaly ujít mnohé české osobnosti. V hlavním plesovém sále, grandiózní Smetanově síni se to v sobotu 18.února jen hemžilo známými lidmi – herci Martinem Dejdarem a Janem Antonínem Duchoslavem, herečkou Jitkou Schneiderovou, dorazil také hudebník Felix Slováček, zpěvačka Monika Bagárová, česká Miss 2013 a moderátorka TV Prima Gabriela Lašková Kratochvílová spolu se svou kolegyní a kamarádkou Monikou Leovou. Nechyběla módní návrhářka Taťána Kovaříková či fitness instruktorka Hanka Kynychová. Nádhernou róbu vynesla i úřadující Česká Miss World Natálie Kotková nebo bývalá Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová.

 

Z Bratislavy na červený koberec dorazily slovenské královny krásy, dámy v úchvatných róbách: bývalá ředitelka Miss Slovensko a v současnosti jedna z nejznámějších osobností slovenské filantropie Lucia Hablovičová a aktuální ředitelka Miss Slovensko Karolína Chomisteková. Z Trenčianských Teplic přijel filmový znalec a zakladatel Mezinárodního filmového festivalu Trenčianske Teplice Peter Hledík. Slovenský televizní svět na plese zastoupila moderátorka TV JOJ Erika Barkolová. Velkou pozornost přítomných médií i hostů poutali po celý večer slovenští hosté žijící v České republice, topmodelka Andrea Verešová, herečky Hana Gregorová i Andrea Kerestešová Růžičková a herec Marko Igonda s manželkou Hanou Ševčíkovou. Nechyběli ani politické špičky z obou zemí.

csples_foto_David_Peltan-6067.jpg

Autor fotografie: David Peltan  /  Zdroj fotografie: Česko-Slovenský ples

Hvězdy na parketu, hvězdy na pódiu

Hvězdní hosté se bavili celou noc při vystoupeních stejně hvězdných účinkujících. Ples otevřela proslulá árie z opery La traviata italského skladatele Giuseppe Verdiho v podání česko-slovenské operní dvojice – sopranistky Státní opery Praha Pavlíny Senić a tenora Opery Státního divadla Košice Jaroslava Dvorského.

 

Taneční část plesu otevřel choreografií z představení Louskáček Balet Národního divadla Praha. Následovala taneční kola za tónů hudby bigbandu Happyband Orchestra, se kterým postupně vystoupila celá plejáda českých i slovenských sólistů: Ilona Csáková, Sisa Lelkes Sklovská, Tomáš Bezdeda či Matěj Vávra.

Hudebním vrcholem programu ve Smetanově síni bylo hudební vystoupení Heleny Vondráčkové, Celeste Buckingham a Dana Bárty.

Součástí slavnostního večera byl již tradičně i osobní pozdrav od ambasadorky charity plesu Lucie Hablovičové, která pro tento rok vybrala jako projekt, který ples podpořil, Domov sociálních služeb Púchov-Nosice, jehož zaměstnanci aktivně pomáhají mentálně postiženým občanům začlenit se do společnosti a zlepšit jejich celkovou životní situaci.

Zábava pokračovala do rána na tradiční česko-slovenské diskotéce populárního DJe Radka Bobáka.

Celým večerem provázela hosty již tradičně špičková česko-slovenská moderátorská dvojice, tentokrát ve složení Adela Banášová a Libor Bouček.

 

Jeden ples – dvě krajiny – šest vzácných záštit

Jedním z unikátů Česko-Slovenského plesu je až šest cenných záštit. Stejně jako loni i letos se Česko-Slovenský ples konal jako významná a ojedinělá akce svého druhu – společná akce obou zemí – pod oficiální záštitou prezidenta České republiky J.E. Miloše Zemana i prezidenta Slovenské republiky J.E. Andreje Kisky, a to symbolicky právě v historické budově pražského Obecního domu, který vstoupil do dějin česko-slovenské státnosti 28. října 1918 jako místo vyhlášení a podpisu samostatného Československa.

 

Na plese se utužovaly nejen vztahy obou zemí, ale také vztahy jejich jednotlivých regionů. V rámci tradiční plesové pocty regionům a čtyř unikátních regionálních záštit byl Česko-Slovenský ples věnovaný českému Plzeňskému kraji a městu Plzeň i slovenskému Žilinskému kraji a městu Žilina. Návštěvníci si díky tomu mohli pochutnat na gastronomických specialitách z obou daných regionů a zabavit se na vystoupeních tradičních folklórních souborů z Plzně, Žiliny a jejich regionů: Ľudová hudba folklórneho súboru Stavbár ze Žiliny, Folklórny súbor Liptov z Ružomberka a plzeňský MLS - malý lidový soubor. Milovníci lidové hudby si již tradičně vychutnali folklórní stálici Česko-Slovenského plesu – folklórní soubor Čechů a Slováků žijících v Praze, Limboru.

 

“Když je jídlo uměním” – pokrmy od šéfkuchaře G. Busha, V. Putina či A. Merkelové

Na průběh servírované galavečeře na Česko-Slovenském plese ve všech sálech a síních pražského Obecního domu a nad gastronomickými požitky plesové nabídky ve všech ostatních sálech Obecního domu po celý slavnostní večer dohlížel mnohočlenný tým Francouzské restaurace Art Nouveau pod vedením Pavla Pechra. Renomovaný šéfkuchař Pavel Pechr má na kontě více než 15-letou praxi v restauracích Obecního domu, během níž připravoval pokrmy pro takové vzácné státní návštěvy, jako jsou americký prezident George Bush, papež Jan Pavel II., ruský prezident Vladimir Putin či německá kancléřka Angela Merkelová.

Zatímco loni byla servírovaná večeře podávaná přibližně 400 hostům v hlavní Smetanově síni, letošní rok přinesl novinku – servírovaná večeře přibyla do všech plesových síní a sálů. Dohromady tak personál obsloužil více než 800 hostů.

Celá tisková práva ZDE.

Fotogalerii ze čtvrtého ročníku Česko-Slovenského plesu najdete ZDE.

 

Datum zveřejnění: 20-2-2017

Tisková zpráva: Do vrcholu česko-slovenské plesové sezóny zbývá posledních 14 dnů

 

Dva týdny zbývájí do prestižního vrcholu domácí plesové sezóny, Česko-Slovenského plesu

Čtvrtý ročník významné společenské události obou zemí se uskuteční v sobotu 18. února 2017 v historické budově pražského Obecního domu. V těchto dnech pronikají na veřejnost exkluzivní detaily, na které se mohou těšit hosté této akce.

 

Událost plesové sezóny bude brzy vyprodaná

Přesně 14 dní aktuálně svítí na online počítadle, které odpočítává dny, hodiny, minuty i vteřiny do startu Česko-Slovenského plesu. Ten se už 18. února vrací se svým 4. ročníkem. Přestože zbývá do plesu ještě dva týdny, organizátoři hlásí, že už mají bezmála vyprodáno: „Tešíme se na skvělý ples, který již má tradici, která nás zavazuje jeho úroveň nejen udržovat, ale z roku na rok ji i zvyšovat. Jsme šťastni, že náš ples si získal důvěru návštěvníků i partnerů, kterým chceme touto cestou poděkovat za projevenou důvěru a podporu - jak oběma pánům prezidentům našich zemí, kteří přijali záštitu nad akcí, tak i partnerům a našim váženým hostům. Jsme poctěni, že se tak rádi vracejí každý rok do Obecního domu”, těší se z úspěchu akce jeho ředitel Radovan Čaplovič.

 

Po Košicích a Ostravě se dostane pocty Žilině a Plzni

Česko-Slovenský ples je unikátem mezi akcemi svého druhu i díky nové tradici, kterou započal v roce 2016. Tou je každoroční pocta vybranému regionu České republiky a vybranému regionu Slovenské republiky. Tato pomyslná třešnička na dortu plesového programu se stala novým rozměrem historické ideje česko-slovenské vzájemnosti. Nositelem této myšlenky se stala prezentace krajských a partnerských měst a regionů v rámci programu plesu. Jako první regiony z České republiky a ze Slovenské republiky byly v únoru 2016 představeny město Košice a Košický samosprávny kraj na slovenské straně a statutární město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem na straně české. „Na letošním 4. ročníku Česko-Slovenského plesu bude prezentován za českou stranu plzeňský region a na straně slovenské region žilinskýprozrazuje o regionálních partnerstvích ředitel plesu Radovan Čaplovič.

 

 

 Foto: Pavel Dvořák © 2016

 

Ve dvou se to lépe tančí – do tance zazpívají legendy i nové hvězdy

V duchu tradičního sloganu "Ve dvou se to lépe tančí" budou hostům do tance zpívat hlavní hvězdy večera − legenda české a česko-slovenské pop music Helena Vondráčková, talentovaná slovenská zpěvačka Celeste Buckingham a 10-násobný držitel Ceny Anděl, titulu v kategorii zpěvák roku Dan Bárta. Trojici umělců doplní řada dalších známých interpretů. I letos přineseme koncept různorodého programu na několika pódiích − od klasické hudby, přes taneční hudbu a vystoupení hvězd s big bandem − letos je jím Happyband Orchestra, až po lidovou a tradiční hudbu a tanec z partnerských regionů Žiliny a Plzně. Během večera, který se tradičně ukončí až v ranních hodinách, se o zábavu hostů opět postarají desítky účinkujících, mezi nimi například Ilona Csáková, Sisa Lelkeš Sklovská, Tomáš Bezdeda a mnoho dalších skvělých interpretů”, dodává ředitel produkce plesu Lumír Mati.

 

Významné hosty Česko-Slovenského plesu bude večerem provázet šarmantní slovensko-česká dvojice ve složení Adela Banášová a Libor Bouček.

 

Kulinářský zážitek par excellence

Jednou z novinek ročníku 2017 je výrazné rozšíření služeb plesového gastronomického servisu již tradičně v podání Francouzské restaurace Art Nouveau. Zatímco během minulých ročníků byla servírovaná večeře výhradně součástí vstupenek do hlavní Smetanovy síně, letos bude servírovaná večeře v ceně vstupenek i v dalších přilehlých sálech a síních plesu. ,,V rámci každoročního zvyšování úrovně jsme letos přišli s novým konceptem rozšíření servírované večeře. Jsme rádi, že v tomto směru je naším partnerem i tentokrát "Francouzská restaurace Art Nouveau", která je zárukou nejvyšší gastronomické kvality. Je opravdu náročné zajistit více než 800 servírovaných večeří a zachovat při tom vysokou úroveň kuchyně. I v tomto směru se snažíme, aby byl náš ples unikátem”, říká Lumír Mati.

Detailní informace o exkluzivním plesovém menu najdete v rubrice „Kulinarie”: http://www.ceskoslovenskyples.cz/kulinarie.html

 

Datum zveřejnění: 4-2-2017

Tisková zpráva: Odpočítávání 100 dnů do Česko-Slovenského plesu začalo

 

Helena Vondráčková, Celeste Buckingham a Dan Bárta jako hlavní hvězdy společenské události sezóny

Česko-Slovenský ples, kterému se právem začíná připisovat titul prestižního vrcholu české i slovenské plesové sezóny, se po roční přestávce znovu hlásí o slovo. Stejně jako každý rok se uskuteční v týdnu svátku sv. Valentina, tentokrát v sobotu 18. února. Na nejvýznamnějším společném plesu se obě země setkají již tradičně symbolicky v historické budově pražského Obecního domu, kde byl v roce 1918 vyhlášen vznik Československé republiky.

Záštity ze všech nejcennější

Česko-Slovenský ples se vrací se svým 4. ročníkem. Organizátoři zahájili odpočítávání symbolických 100 dnů, které zbývají do nadcházející edice této události. Stejně jako vloni, i letos se spouští prodej vstupenek přesně 100 dnů před galavečerem.

 

Jak tvrdí organizátoři, kvalitu renomovaného mezinárodního plesu se snaží rok od roku zvyšovat po všech stránkách: „Programové, gastronomické, vizuální, zážitkové, společenské – to jsou aspekty, na kterých systematicky pracujeme už čtyři roky. Pevně věříme, že se nám daří posouvat pomyslnou laťku stále výš. Pozitivní ohlasy a přízeň, kterou nám naši vzácní hosté projevují, jsou pro nás dobrým znamením a motivací.”

 

Česko-Slovenský ples navazuje na dlouholetou, více než 40-letou tradici Slovenských plesů v Praze. Právě zachování tradice, budování nadstandardních vzájemných mezinárodních vztahů a symbolický historický význam této události jsou důvodem, že stejně jako každý rok i v roce 2017 se ples uskuteční pod oficiální záštitou prezidentů obou států, prezidenta České republiky J.E. Miloše Zemana a prezidenta Slovenské republiky J.E. Andreje Kisky. „Jsme vděčni, poctěni a hrdí,” říká na margo záštit ředitel plesu Radovan Čaplovič. „Angažovanost hlav České republiky i Slovenské republiky je pro nás nejen velká čest, ale především velký závazek, aby si náš ples zachoval vysokou úroveň, s jakou se ho snažíme rok co rok organizovat,” dodává.

 

                                                                                                              Foto: Martin Zeman © 2016

 

Ve dvou se to lépe tančí – za zpěvu Heleny Vondráčkové, Celeste Buckingham a Dana Bártu

Významné hosty Česko-Slovenského plesu bude večerem provázet šarmantní slovensko-česká dvojice ve složení Adela Banášová a Libor Bouček.

 

V duchu tradičního sloganu „Ve dvou se to lépe tančí“ jim budou k tanci zpívat hlavní hvězdy večera – legenda české a česko-slovenské pop music Helena Vondráčková, talentovaná slovenská zpěvačka Celeste Buckingham a 10-násobný držitel Ceny Anděl, titulu v kategorii zpěvák roku Dan Bárta. Jelikož hudební a taneční program Česko-Slovenského plesu probíhá na několika pódiích, trojici umělců doplní řada dalších známých interpretů populární, lidové i vážné hudby. Jejich jména budou organizátoři zveřejňovat postupně.

 
 

Kulinářský zážitek par excellence

Jak bývá dobrým zvykem na nejprestižnějších plesech, za prvotřídním programem nesmí zaostat ani kulinářská stránka galavečera. Ústřední plesový slogan „To nejlepší z Česka a Slovenska“ se promítne nejen v programu, ale i v plesovém menu. V síních a sálech Obecního domu se bude servírovat menu z dílny „Francouzské restaurace Art Nouveau”, pozůstávající z exkluzivních chodů, inspirované gastronomickými tradicemi obou republik.

 

Novinkou ročníku 2017 je výrazné rozšíření služeb gastronomického servisu. „Během minulých ročníků byla servírovaná večeře výhradně součástí vstupenek do hlavní Smetanovy síně. Letos bude servírovaná večeře v ceně vstupenek i v dalších přilehlých sálech a síních plesu. Chceme, aby se naši hosté cítili co nejkomfortněji,” vysvětlují organizátoři.

 

Nová tradice česko-slovenské vzájemnosti pokračuje

Minulý ročník plesu přinesl unikátní programovou novinku – poctu vybraným regionům obou krajin, která se stala novým rozměrem historické ideje česko-slovenské vzájemnosti. Nositelem této myšlenky se stala prezentace a propagace jednotlivých krajských a partnerských měst a regionů v rámci programu plesu. Jako první regiony z České republiky a ze Slovenské republiky byly v únoru 2016 představeny město Košice a Košický samosprávní kraj na slovenské straně a statutární město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem na straně české. „Na které konkrétní regiony a města se mohou těšit návštěvníci nejbližšího ročníku 2017, zatím neprozradíme. No zcela jistě se to dozvědí už zanedlouho,“ doplňuje Radovan Čaplovič na závěr.


Datum zveřejnění: 7-11-2016

© Copyright ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., ART OF WORD s.r.o. a SLOVENSKO-ČESKÁ SPOLEČNOST 2013–2018
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. ROZUMÍM