Tisková zpráva: Česko-Slovenský ples potvrdil status vrcholu plesové sezóny

Pražský Obecní dům opět vyprodán do posledního místa

Významné české i slovenské osobnosti a stovky vzácných hostů se během uplynulého víkendu setkaly v historické budově pražského Obecního domu. Důvodem byl pátý ročník tradičního Česko-Slovenského plesu, který se koná vždy v únoru a uzavírá tak domácí plesovou sezónu. Nejvýznamnější společný ples obou zemí se letos odehrál ještě ve slavnostnější atmosféře než v minulých letech. Aktuální ročník byl totiž věnován 100. výročí vzniku Československé republiky, které obě země oslaví 28. října 2018.

Vzácní hosté na červeném koberci: váleční veteráni, největší kapacity naší medicíny i uznávání umělci

"Ples, na který se vyplatí cestovat do Prahy" – takovou přezdívku dostal před rokem zejména mezi slovenskými hosty oblíbený Česko-Slovenský ples, který se každoročně koná v majestátních prostorách Obecního domu v srdci české metropole. Loni, během svého čtvrtého ročníku, se organizátoři poprvé v historii mladé prestižní akce těšili z vyprodaného Obecního domu. Historie se opakovala i tento rok, Česko-Slovenský ples hlásil vyprodáno již zhruba měsíc před konáním akce.

"Pevně věříme, že naši vzácní hosté si na letošním Česko-Slovenském plese užili neopakovatelný večer plný nezapomenutelných zážitků, stejně jako my. Chci jim naším jménem poděkovat za projevenou důvěru a už teď se těšíme na nadcházející ročník Česko-Slovenského plesu, který bude oslavou stého výročí připomínky úmrtí Milana Rastislava Štefánika, zároveň si společně připomeneme 50 let od prvního Slovenského plesu v Praze i 30 let od Sametové revoluce," zhodnotil pátý ročník akce ředitel Česko-Slovenského plesu Radovan Čaplovič.

"Připravit důstojnou oslavu a připomenutí stého výročí vzniku Československa byla pro nás velká výzva a závazek a já doufám, že se nám to díky skvělé atmosféře, kterou společně s vystupujícími umělci a celým organizačním týmem vytvořili samotní návštěvníci plesu, podařilo," dodal ředitel produkce Česko-Slovenského plesu Lumír Mati.

Mezi plesajícími hosty se objevily známé tváře, které jsou skalními příznivci akce a Česko-Slovenský ples je už pro ně tradicí plesové sezóny, kterou nikdy nevynechají: čerstvá držitelka ocenění Křišťálové křídlo, zpěvačka Celeste Buckingham, filantropka Lucia Hablovičová, režisér Juraj Jakubisko s manželkou herečkou Deanou Jakubiskovou, herečka Hana Gregorová, herečka Andrea Kerestešová Růžičková s manželem – hudebníkem Mikolášem Růžičkou, zpěvačka Monika Bagárová, módní návrhářka Taťána Kovaříková, houslista Filip Jančík, moderátorky Televize Prima Gabriela Lašková a Monika Leová, dále moderátorka Televize Nova Inna Puhajková, herečka Barbora Mottlová, herci Martin Dejdar a Jan Antonín Duchoslav, moderátorka Eva Perkausová s kolegou Mirkem Šimůnkem,  nebo skladatel a hudebník Michal Dvořák, člen kapely Lucie.

Nechyběly ani uznávané osobnosti ze sportovního života, 17násobná vítězka světového poháru a držitelka titulu Sportovec roku 2017, biatlonistka Gabriela Koukalová s manželem, badmintonistou a 9násobným mistrem České republiky, Petrem Koukalem.

Speciální pozvání organizátorů u příležitosti oslav stého výročí založení Československa přijaly vzácné osobnosti z různých oblastí veřejného života – mezi nimi například významný český kardiochirurg, přednosta kardiocentra IKEM, prof. Jan Pirk, baletní mistr a nový umělecký šéf Baletu Národního divadla Filip Barankiewicz a nechyběli ani představitelé Československé obce legionářské a přímí účastníci bojů 2. světové války, váleční veteráni.

Stejně jako každý rok, opět nechyběli zástupci politických špiček, ministryně práce a sociálních věcí ČR Jaroslava Němcová, hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Jermanová Pokorná, primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová, primátor hlavního města SR Bratislavy Ivo Nesrovnal, náměstkyně primátorky hlavního města Prahy Eva Kislingerová, starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký, dále také europoslanec a bývalý ministr zahraničních věcí SR Eduard Kukan, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jaroslav Faltýnek a mnoho dalších vzácných hostů z diplomatického, podnikatelského a kulturně společenského života obou zemí.

Nepřehlédnutelnými ozdobami červeného koberce a nejvyhledávanějšími objekty fotografů se staly královny krásy, česká Miss 2015 Nikol Švantnerová, úspěšná blogerka a česká Miss World 2016 Natálie Kotková i moderátorka, herečka a módní blogerka Nikol Moravcová.

Návrat v čase na jedinou noc

Dramaturgie slavnostního večera se nesla v duchu tématu první Československá republika. Hosté se díky tomu opravdu mohli cítit jako kdyby na jednu noc doslova cestovali v čase o jedno století zpět. Inspirace 20. – 30. léty minulého století dýchala na návštěvníky z  každého rohu plesových sálů a síní Obecního domu, a to ve výzdobě nebo v plesovém menu a hudebním programu.

Během příchodu vítala hosty na červeném koberci čestná stráž legionářů z projektu Československé obce legionářské "Legie 100", která střežila vitrínu s vzácným originálem praporu Československé národní rady, který v roce 1918 navrhl v Paříži M. R. Štefánik.

Přibližně tisíc hostů z obou zemí si vychutnalo úvodní překvapení v podobě krátkého vzpomínkového filmu věnovaného prvnímu prezidentovi Československa Tomáši Garriguovi Masarykovi z dílny Národního muzea. Milovníci klasické hudby si přišli na své během následného vystoupení sopranistky Evy Urbanové. Celosvětově známá česká operní diva otevřela pátý ročník Česko-Slovenského plesu slavnou árií z opery Libuše z pera Bedřicha Smetany.

Taneční část večera zahájilo předtančení v podání Slovenského ľudového umeleckého kolektívu – SĽUKu a Baletu Národního divadla. Po zbytek večera se hosté bavili v doprovodu vystoupení Báry Basikové, Dary Rolins, Vaša Patejdla, Felixe Slováčka, Marcely Laiferové, Celeste Buckingham, Moniky Bagárové, Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma pod taktovkou Vladimíra Valoviče, KaFe Bandu, nebo oblíbené bratislavské skupiny Funkiez. Celým večerem provázela hosty šarmantní česko-slovenská moderátorská dvojice Zorka Hejdová a Roman Pomajbo.

Celá Tisková zpráva na linku ZDE.

Datum zveřejnění: 26-2-2018

Speciální nabídka společnosti GALARD pro hosty Česko-Slovenského plesu 2018

Jako projev vděčnosti Vám, vzácným hostům Česko-Slovenského plesu, přinášíme společně s našim partnerem dresscode a etikety, se společnosti GALARD exkluzivní možnost zakoupení vhodných oděvů na míru za zvýhodněných podmínek. Aby Vám ve společnosti GALARD stihli nový slavnostní oděv připravit, obraťte se na ně prosíme Vás co nejdříve.

Termín schůzky si rezervujte na telefonním čísle +420 778 801 802, nebo e-mailem na repa@galard.cz.

 

Speciální nabídka oděvů Black Tie na míru:

PREMIUM BLACK TIE PACKAGE pro muže

Smoking na míru z italské vlněné látky 110s šitý způsobem made-to-measure

Smokingová košile na míru z italské bavlněné látky

Černý hedvábný motýlek a šerpa kolem pasu, manžetové knoflíčky

Černé lakované polobotky

Ponožky a hedvábný kapesníček do saka jako dárek

Standardní cena: 42 160,- Kč

Cena pro hosty Česko-Slovenského plesu: 34 900,- Kč

 

LUXURY BLACK TIE PACKAGE pro muže

Smoking na míru z italské vlněné látky 150s šitý způsobem bespoke

Smokingová košile na míru z italské bavlněné látky

Černý hedvábný motýlek a šerpa kolem pasu, manžetové knoflíčky

Černé lakované polobotky

Ponožky a hedvábný kapesníček do saka jako dárek

Standardní cena: 58 860,- Kč

Cena pro hosty Česko-Slovenského plesu: 48 900,- Kč

 

BLACK TIE pro dámy

Dlouhé večerní šaty

Individuální cena: od 29 000,- Kč

Datum zveřejnění: 22-1-2018

Protančite celým rokem 2018 s lehkostí a s noblesou

PF 2018

Přejeme vám všem kromě krásných, také požehnané, pohodové a radostiplné Vánoce, prožité v kruhu vašich nejbližších. Ať máte každý den důvod k tanci a k radosti. Šťastný a úspěšný rok 2018!
Těšíme se na vás na 5. ročníku Česko-Slovenského plesu, dne 24. 2. 2018 v Obecním domě v Praze.
A nezapomeňte, ve dvou se to lépe tančí!

            

Datum zveřejnění: 24-12-2017

100. výročí vzniku Československa oslavíme společným plesem dvou národů

 

Česko-Slovenský ples odtajňuje jména hlavních hvězd a spouští prodej vstupenek

 

V sobotu 28. října 2017, v den 99. výročí vzniku Československa, organizátoři Česko-Slovenského plesu spouštějí prodej vstupenek na prestižní vrchol domácí plesové sezóny. Nadcházející 5. ročník se uskuteční v sobotu 24. února 2018. Nejvýznamnější společný ples obou krajin bude tentokrát výjimečnější než kdykoliv v minulosti – jeho program je totiž věnován 100. výročí od založení Československé republiky. Akce se bude konat již tradičně symbolicky v historické budově pražského Obecního domu, kde byl před 99 lety oficiálně vyhlášen společný stát Čechů a Slováků.

“Ve dvou se to lépe tančí” – tanec jako oslava významného jubilea dvou krajin

Česko-Slovenský ples se rok od roku stává stále respektovanější a prestižnější společenskou událostí a vrcholem společenské a plesové sezony obou zemí. Do pražského Obecního domu každoročně kvůli oblíbenému plesu přicestují stovky vzácných hostů z České republiky, ze Slovenské republiky a ze zahraničí. V únoru 2018 však bude mít Česko-Slovenský ples ještě slavnostnější atmosféru než v minulých letech. Celý jeho program a dramaturgie se totiž ponesou v duchu oslav sta let od vzniku Československa.

Česko-Slovenský ples pokračuje v tradici přinášet to nejlepší z obou hostitelských krajin. Důkazem toho, že organizátoři se tohoto kréda opravdu drží, je hlavní hvězda večera, kterou tentokrát bude legenda česko-slovenské hudební scény Karel Gott. Spolu s ním se na pódiu objeví další tři hvězdy galavečera: Bára Basiková, Dara Rolins a Vašo Patejdl. Návštěvníci se mohou těšit také na folklórní vystoupení SĽUK-u, na předtančení Baletu Národního divadla anebo na česko-slovenský operní duet, který slavnostní večer již tradičně zahájí. Jak už je na Česko-Slovenském plese dobrým zvykem, k tanci bude hostům zpívat a hrát také celá plejáda slovenských i českých sólistů, kapel a folklórních souborů. Na hlavním pódiu bude umělce provázet Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod taktovkou Vladimíra Valoviče. Příznivcům plesu organizátoři zároveň vyřizují, že jména dalších účinkujících budou zveřejňovat postupně.

Hosty bude večerem provázet šarmantní česko-slovenská dvojice ve složení Zorka Hejdová a Roman Pomajbo.

Kulinářský zážitek pro nejnáročnější

Ten, kdo už Česko-Slovenský ples zažil, ví, že za kulturním aspektem tohoto slavnostního večera nezaostává ani jeho kulinářská stránka. V souladu se sloganem „To nejlepší z Česka a Slovenska“ se v plesových síních a sálech Obecního domu bude opět servírovat galavečeře z dílny „Francouzské restaurace Art Nouveau”. Šéfkuchař Patrik Bečvář se nechá při přípravě exkluzivního plesového menu inspirovat zadáním organizátorů – gastronomií první Československé republiky.

 

Pod záštitou hlav obou států

Česko-Slovenský ples získal lety vizitku jedné z nejelegantnějších kulturně společenských akcí plesové sezóny. Dopomohl mu k tomu fakt, že navazuje na dlouholetou tradici Slovenských plesů v Praze, organizovaných více než 40 let. Každoročně se koná pod záštitou prezidentů obou zemí, České republiky i Slovenské republiky a jinak tomu nebude ani v únoru 2018. „Jsme poctěni, že 5. ročník Česko-Slovenského plesu se také uskuteční pod záštitou prezidentů – prezidenta České republiky J.E. pana Miloše Zemana a prezidenta Slovenské republiky J.E. pana Andreje Kisky.  Společné záštity umocňují nejen prestiž samotného galavečera, ale i skutečnost, že ples přispívá k dalšímu porozumění mezi českým a slovenským národem a otevírá možnosti nových formálních a neformálních setkání. Navíc se jedná o událost, která představuje úsilí a odhodlání zvýraznit blízkost a spolunažívání Čechů a Slováků ve sjednocené Evropě. V rámci večera, proto opět dostane prostor i prezentace vybraných partnerských měst a regionů z Česka a ze Slovenska,” říká ředitel plesu Radovan Čaplovič.

Další informace o novinkách, programové skladbě, partnerech a kulinárii budou postupně zveřejňovány na stránkách Česko-Slovenského plesu a profilech na sociálních sítích plesu:

Informace o vstupenkách v sekci “Vstupenky”

 

Oficiální dopravce Česko-Slovenského plesu je společnost Porsche Praha-Prosek.

Hlavní partner Česko-Slovenského plesu: Raiffeisenbank a.s.

 

Celá tisková práva ZDE.

Fotogalerii ze čtvrtého ročníku Česko-Slovenského plesu najdete ZDE.

 

Datum zveřejnění: 27-10-2017

© Copyright ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., ART OF WORD s.r.o. a SLOVENSKO-ČESKÁ SPOLEČNOST 2013–2018
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. ROZUMÍM