Tisková zpráva: Do vrcholu česko-slovenské plesové sezóny zbývá posledních 14 dnů

 

Dva týdny zbývájí do prestižního vrcholu domácí plesové sezóny, Česko-Slovenského plesu

Čtvrtý ročník významné společenské události obou zemí se uskuteční v sobotu 18. února 2017 v historické budově pražského Obecního domu. V těchto dnech pronikají na veřejnost exkluzivní detaily, na které se mohou těšit hosté této akce.

 

Událost plesové sezóny bude brzy vyprodaná

Přesně 14 dní aktuálně svítí na online počítadle, které odpočítává dny, hodiny, minuty i vteřiny do startu Česko-Slovenského plesu. Ten se už 18. února vrací se svým 4. ročníkem. Přestože zbývá do plesu ještě dva týdny, organizátoři hlásí, že už mají bezmála vyprodáno: „Tešíme se na skvělý ples, který již má tradici, která nás zavazuje jeho úroveň nejen udržovat, ale z roku na rok ji i zvyšovat. Jsme šťastni, že náš ples si získal důvěru návštěvníků i partnerů, kterým chceme touto cestou poděkovat za projevenou důvěru a podporu - jak oběma pánům prezidentům našich zemí, kteří přijali záštitu nad akcí, tak i partnerům a našim váženým hostům. Jsme poctěni, že se tak rádi vracejí každý rok do Obecního domu”, těší se z úspěchu akce jeho ředitel Radovan Čaplovič.

 

Po Košicích a Ostravě se dostane pocty Žilině a Plzni

Česko-Slovenský ples je unikátem mezi akcemi svého druhu i díky nové tradici, kterou započal v roce 2016. Tou je každoroční pocta vybranému regionu České republiky a vybranému regionu Slovenské republiky. Tato pomyslná třešnička na dortu plesového programu se stala novým rozměrem historické ideje česko-slovenské vzájemnosti. Nositelem této myšlenky se stala prezentace krajských a partnerských měst a regionů v rámci programu plesu. Jako první regiony z České republiky a ze Slovenské republiky byly v únoru 2016 představeny město Košice a Košický samosprávny kraj na slovenské straně a statutární město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem na straně české. „Na letošním 4. ročníku Česko-Slovenského plesu bude prezentován za českou stranu plzeňský region a na straně slovenské region žilinskýprozrazuje o regionálních partnerstvích ředitel plesu Radovan Čaplovič.

 

 

 Foto: Pavel Dvořák © 2016

 

Ve dvou se to lépe tančí – do tance zazpívají legendy i nové hvězdy

V duchu tradičního sloganu "Ve dvou se to lépe tančí" budou hostům do tance zpívat hlavní hvězdy večera − legenda české a česko-slovenské pop music Helena Vondráčková, talentovaná slovenská zpěvačka Celeste Buckingham a 10-násobný držitel Ceny Anděl, titulu v kategorii zpěvák roku Dan Bárta. Trojici umělců doplní řada dalších známých interpretů. I letos přineseme koncept různorodého programu na několika pódiích − od klasické hudby, přes taneční hudbu a vystoupení hvězd s big bandem − letos je jím Happyband Orchestra, až po lidovou a tradiční hudbu a tanec z partnerských regionů Žiliny a Plzně. Během večera, který se tradičně ukončí až v ranních hodinách, se o zábavu hostů opět postarají desítky účinkujících, mezi nimi například Ilona Csáková, Sisa Lelkeš Sklovská, Tomáš Bezdeda a mnoho dalších skvělých interpretů”, dodává ředitel produkce plesu Lumír Mati.

 

Významné hosty Česko-Slovenského plesu bude večerem provázet šarmantní slovensko-česká dvojice ve složení Adela Banášová a Libor Bouček.

 

Kulinářský zážitek par excellence

Jednou z novinek ročníku 2017 je výrazné rozšíření služeb plesového gastronomického servisu již tradičně v podání Francouzské restaurace Art Nouveau. Zatímco během minulých ročníků byla servírovaná večeře výhradně součástí vstupenek do hlavní Smetanovy síně, letos bude servírovaná večeře v ceně vstupenek i v dalších přilehlých sálech a síních plesu. ,,V rámci každoročního zvyšování úrovně jsme letos přišli s novým konceptem rozšíření servírované večeře. Jsme rádi, že v tomto směru je naším partnerem i tentokrát "Francouzská restaurace Art Nouveau", která je zárukou nejvyšší gastronomické kvality. Je opravdu náročné zajistit více než 800 servírovaných večeří a zachovat při tom vysokou úroveň kuchyně. I v tomto směru se snažíme, aby byl náš ples unikátem”, říká Lumír Mati.

Detailní informace o exkluzivním plesovém menu najdete v rubrice „Kulinarie”: http://www.ceskoslovenskyples.cz/kulinarie.html

 

Datum zveřejnění: 4-2-2017

© Copyright ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., ART OF WORD s.r.o. a SLOVENSKO-ČESKÁ SPOLEČNOST 2013–2018
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. ROZUMÍM