Česko-Slovenský ples přinesl neopakovatelnou atmosféru romantiky, noblesy a elegance

 

17. února 2019, Praha – Prestižní 6. ročník Česko-Slovenského plesu se konal v historických prostorách Obecního domu v Praze za účasti celé plejády známých hvězd a osobností a byl to vskutku ten nejromantičtější ples sezony. Moderátorská dvojice Lucia Barmošová a Martin Dejdar provedla hosty nezapomenutelným večerem.

U příležitosti 30. výročí sametové revoluce otevřela Česko-Slovenský ples 2019 árií z opery Rusalka „Měsíčku na nebi hlubokém“ sopranistka Jana Šrejma Kačírková za doprovodu harfistky Kataríny Šefčíkové. Umělce provázel celý večer Rozhlasový Big Band Gustava Broma se smyčcovou sekcí Symfonického orchestru Českého rozhlasu,  pod taktovkou Vladimíra Valoviče. Následoval Balet Národního divadla Brno se svým dechberoucím tanečním číslem z baletního představení Romeo a Julie od Sergeje Prokofjeva. Očekávanou hvězdou galavečera se stala legenda Hana Zagorová a hudebník Petr Rezek s nímž nazpívala úspěšné hity jako „Duhová víla“, nebo „Ta pusa je tvá“ za doprovodu skupiny BOOM!BAND. Kapela NO NAME roztančila celou Smetanovu síň. Dále vystoupila zpěvačka Mária Čírová, Celeste Buckingham, ale i její sestra Carmel Paradise, nádherná Monika Bagárová a zpěvák Adam Ďurica. Z českých umělců se představili také zpěvák Laďa Kerndl a zpěvačka Tereza Kerndlová. A nemožno také zapomenout zmínit energický folklorní soubor Limbora, který je každoroční stálicí programu. Partnerské kraje také prezentovaly lidové cimbálové muziky – Starobřeclavská cimbálová muzika a Ľudová hudba Karpatská muzika.

Nepřehlédnutelnými ozdobami rudého koberce a nejvyhledávanějšími objekty fotografů se stala top modelka Andrea Verešová, Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová, blogerka a Česká Miss World 2016 Natálie Kotková, dále Česká Miss Earth pro rok 2013 a moderátorka Monika Leová, moderátorka a Česká Miss 2013 Gabriela Lašková a Česká Miss Earth pro rok 2015 Karolína Mališová. Tradičně na Česko-Slovenském plese nechyběla herečka a fotografka Andrea Růžičková s manželem, hudebníkem Mikolášem Růžičkou, herec Pavel Trávníček s manželkou a zpěvačky Daniela a Veronika Nízlové. Svou premiéru na Česko-Slovenském plese měla zpěvačka Katarzia a módní návrhář Boris Hanečka. Pozvání přijal také saxofonista Felix Slováček s partnerkou Lucií, noblesní moderátorka Inna Puhajková a nechyběli ani uznávané osobnosti ze sportovního života, jako například těhotná tenistka Andrea Sestini Hlaváčková s manželem Fabriziem Sestinim, bývalým italským tenistou, který se však tomuto sportu pracovně věnuje dodnes. Pracuje jako manažer pro světovou organizaci ATP, která se stará o nejlepší tenisty světa. Nechyběli ani příbuzní nejslavnejšího slovenského fotbalisty současnosti Marka Hamšíka otec Richard Hamšík  a strýc Dušan Hamšík.

Speciální pozvání organizátorů přijaly vzácné osobnosti z různých oblastí veřejného života. Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský. Stejně jako každý rok, opět nechyběli zástupci politické špičky, předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček, ministryně průmyslu a obchodu ČR Marta Nováková, viceprezident Evropské investiční banky Vazil Hudák a množství dalších vzácných hostů z politického, diplomatického, podnikatelského a kulturně společenského života obou zemí.

Ze slovenské politické a společenské scény se kromě jiných stal hostem plesu bývalý generální ředitel RTVS Václav Mika s manželkou, politik a předseda Bratislavského samosprávného kraje Juraj Droba s partnerkou, politik a předseda Trnavského samosprávného kraje  Jozef Viskupič s manželkou.

V čele s ambasadorkou charitativní činnosti Lucií Hablovičovou podpořil Česko-Slovenský ples 2019 Nadační fond PINK BUBBLE, který představila zakladatelka a historicky první česká vítězka prestižní modelingové soutěže Elite Model Look roku 1992 Martina Šmuková. Nadační fond PINK BUBBLE podporuje děti a mladé lidi, kteří prodělali onkologická onemocnění. Návštěvníci plesu měli možnost v průběhu večera finančně přispívat nebo nechat svůj kontakt na speciálních pohlednicích PINK BUBBLE s příslibem konkrétní podpory a pomoci tomuto nadačnímu fondu. Martina Šmuková také přijala nabídku organizátorů a stala se ambasadorkou charity Česko-Slovenského plesu za Českou republiku.

„Rádi bychom poděkovali našim drahým hostům, partnerům a všem, díky kterým jsme se mohli společně setkat na 6. ročníku Česko-Slovenského plesu. Zároveň Vás už nyní srdečně zveme na příští 7. ročník Česko-Slovenského plesu, který bude symbolicky věnován připomínce 140. výročí narození generála Milana Rastislava Štefánika, spoluzakladatele Československa a také světově známého československého rodu Baťovců,“ uvedl Radovan Čaplovič, ředitel Česko-Slovenského plesu.

Česko-Slovenský ples 2019 svým programem a dramaturgií vzdal hold a připomenul významné okamžiky z roku 1989. Pozvání proto přijal i ředitel knihovny Václava Havla, Michael Žantovský, který patřil po revoluci k zakládajícím členům Občanského fóra. Spolu s hosty plesu se tak stal součástí slavnostní připomínky 30. výročí sametové revoluce.

Na Česko-Slovenském plesu tradičně získává prostor i prezentace vybraných partnerských měst a regionů z České republiky a ze Slovenské republiky, které také slavnostnímu večeru udělují symbolické záštity. Tento rok tak Česko-Slovenský ples symbolicky odprezentoval Jihomoravský kraj a Statutární město Brno a ze slovenských regionů Trnavský samosprávny kraj a Bratislavský samosprávny kraj.

Servírovaná galavečeře v sálech Obecního domu byla připravena od „Francouzské restaurace Art Nouveau“ pod vedením šéfkuchaře Patrika Bečváře, člena Národního týmu kuchařů a cukrářů, který se pyšní celosvětovým vítězstvím vybojovaném v dubnu 2018 na Mistrovství světa kuchařů a cukrářů v Singapuru a hosté tak mají vskutku na co vzpomínat. Organizátoři se postarali hostům o nezapomenutelný kulinářský zážitek.

 

Lahodné prosecco se podávalo od Hamsik Winery, rodinné společnosti nejuznávanějšího slovenského fotbalisty současnosti Marka Hamšíka, který před několika dny přestoupil z SSC Neapol do Číny.

Záštitu nad událostí Česko-Slovenského plesu převzal prezident České republiky J.E. pan Miloš Zeman a prezident Slovenské republiky J.E. pan Andrej Kiska.

„Každý rok si klademe za cíl povznést úroveň slavnostního večera i kvalitu zážitků návštěvníků plesu o poznání výš. Kromě nádherných prostor Obecního domu, výjimečného programu a špičkové gastronomie spoluvytváří jedinečnou atmosféru nášho plesu právě vzácní hosté z obou našich zemí i ze zahraničí, pro které se ples stal každoroční událostí, ke které oni sami přispívají svou elegancí, šarmem a gentlemanstvím a navracejí tak těmto pojmům zpátky jejich původní obsah v tom nejlepším slova smyslu,“ dodává ředitel produkce Česko-Slovenského plesu Lumír Mati.

Partneři Česko-Slovenského plesu:

SPP - distribúcia, a.s., Eustream, a.s., Stredoslovenská energetika a.s., SILNICE GROUP a.s., AA GOLD Company s.r.o., McCANN-ERICKSON PRAGUE spol. s. r. o., Atos IT Solutions and Services, s.r.o., HAMSIK WINERY, Asseco Central Europe, a.s., RWA Partners.

Regionální partneři a regionální záštity:

Jihomoravský kraj, Trnavský samosprávny kraj, Bratislavský samosprávny kraj a Statutární město Brno.

Hlavní mediální partneři:

Česká televize, RTVS, Český rozhlas,Forbes CZ, Forbes SK.

Mediální partneři:

MY Regionálne noviny, Slovenka, LISTY.

Partnerem etikety a dress codu je společnost Galard.

 

Celá tisková zpráva ke stažení ZDE:

Tisková zpráva: Česko-Slovenský ples v Obecním domě v Praze bude vrcholem romantiky

10. ledna 2019, Praha–Plesová sezóna startuje už o několik dní. Organizátoři Česko-Slovenského plesu, kterého 6. ročník se uskuteční 16. února 2019 v historických prostorách Obecního domu v Praze, prozrazují další překvapení programu.

 

 

Nejromantičtější překvapení plesové sezóny

Termín prestižního vrcholu domácí plesové sezóny organizátoři stanovili tradičně na Valentýnský týden a to konkrétně na sobotu 16. 2. 2019. Blížící se 6. ročník Česko-Slovenského plesu jeho organizátoři označují jako ten „nejromantičtější ples v naší plesové historii,“ pro návštěvníky si totiž připravili skutečné skvosty. Česko-Slovenský ples 2019 otevře Balet Národního divadla Brno svým tanečním číslem z baletního představení Romeo a Julie od Sergeje Prokofjeva, které mělo svou světovou premiéru právě v Brně před 80-ti lety. “Velmi si vážíme, že se nám dostalo této pocty. Plesové vystoupení členů Baletu ND Brno bude o to vzácnější, protože se aktuálně v Brně připravuje v režii Martina Glasera a choreografii Mária Radačovského dlouho očekávané obnovené uvedení tohoto představení u příležitosti 80. výročí světové premiéry. Premiéra baletního opusu Romeo a Julie je naplánovaná na 8. března 2019 a návštěvníci našeho plesu se tak mohou těšit na unikátní podívanou a jako první spatřit v exkluzivní předpremiéře ukázku z tohoto baletního vystoupení,” upřesňuje ředitel plesu Radovan Čaplovič a dodává, že kromě Baletu Národního divadla Brno, Česko-Slovenský ples slavnostně otevře operní zpěvačka Jana Šrejma Kačírková, sopranistka, sólistka a stála členka souboru Opery Národního divadla Brno.

Hana Zagorová a její speciální hosté

Jako hlavní hvězda galavečera se tento rok představí česko-slovenská legenda Hana Zagorová, kterou bude doprovázet oblíbený Boom!Band Jiřího Dvořáka. Zpěvačka si pozvala také speciálního hosta. Společně vystoupí s další hudební legendou Petrem Rezkem, se kterým má na kontě známé duety jako je “Duhová víla” a nebo “Ta pusa je tvá”. Hosté se mohou těšit také na koncert kapely No Name, která je nejoblíbenější slovenskou kapelou v Česku, na zpěvačku Máriu Čírovou a zpěváka Adama Ďuricu. Z českých umělců se představí zpěvák Laďa Kerndl a jeho dcera, zpěvačka Tereza Kerndlová. Na hlavním pódiu bude umělce provázet Rozhlasový Big Band Gustava Broma, pod taktovkou Vladimíra Valoviče, doplněný o 14-ti člennou smyčcovou sekci Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Hosty bude večerem provázet slovensko-česká moderátorská dvojice – pětinásobná držitelka titulu OTO (Osobnost televizní obrazovky) Lucia Barmošová a herec a moderátor Martin Dejdar, několikanásobný držitel cen TýTý a ANNO, který si svou pozornost získal filmy jako například “Šakalí léta” a “Amerika” a zazářil ve filmu “Učitel tance”, za který obdržel v roce 1995 cenu Český lev za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. 

Česko-Slovenský ples vzdá hold 30. výročí Sametové revoluce

Česko-Slovenský ples už tradičně svým programem a dramaturgií vzdá hold a symbolicky připomene významné okamžiky v historii obou našich zemí. Hosté nadcházejícího 6. ročníku Česko-Slovenského plesu se stanou součástí slavnostní připomínky 30. výročí Sametové revoluce. Dramaturgie události se ponese také v duchu oslav půlstoletí od konání „Společenského seznamovacího večera“, o kterém se dodnes hovoří jako o prvním “slovenském plese” v Praze. Poprvé se konal 23. dubna 1969 v sídle tehdejšího federálního Ministerstva zahraničních věcí v Černínském paláci pod taktovkou nově vzniklého Místního odboru Matice slovenské v Praze.

Speciální pocta regionům:  jihomoravskému, trnavskému a bratislavskému

Tradičně získává prostor i prezentace vybraných partnerských měst a regionů z České republiky a ze Slovenska, které také plesu udělují symbolické záštity. Tento rok tak Česko-Slovenský ples symbolicky odprezentuje Jihomoravský kraj a Statutární město Brno a ze slovenských regionů Trnavský samosprávny kraj, Bratislavský samosprávny kraj a město Trnavu. Návštěvníci plesu si tak užijí vystoupení umělců pocházejících z daných regionů, folklórní vystoupení lidových souborů a cimbálových muzik z obou zemí a vychutnají si regionální kulinářské i vinařské speciality.

Záštity

Vzhledem k rostoucímu společenskému významu Česko-Slovenského plesu převzali záštitu nad událostí prezident České republiky J.E. pan Miloš Zeman a prezident Slovenské republiky J.E. pan Andrej Kiska.

Plesové menu pro nejnáročnější a exkluzivní lahůdka pro milovníky vína

Hosté se mohou těšit nejen na nezapomenutelný umělecký, ale i kulinářský zážitek. Servírovanou galavečeři v plesových síních a sálech Obecního domu připraví „Francouzská restaurace Art Nouveau”, pod vedením šéfkuchaře Patrika Bečváře, člena Národního týmu kuchařů a cukrářů, který se může společně se svým týmem pochlubit celosvětovým vítězstvím vybojovaném v dubnu 2018 na Mistrovství světa kuchařů a cukrářů v Singapuru. Pro milovníky dobrého vína si organizátoři připravili opravdový skvost – Prosecco od Hamsik Winery, rodinné společnosti nejuznávanějšího slovenského fotbalisty současnosti Marka Hamšíka.

 

 

 

Datum zveřejnění: 10-1-2019

Prodej vstupenek zahájen!

Ctěné dámy, važení pánové, v těchto dnech jsme spustili online prodej vstupenek na 6. ročník Česko-Slovenského plesu, který se uskuteční 16. února 2019 již tradičně v nádherných secesních prostorách pražského Obecního domu. Važení hosté, rezervujte si své vstupenky včas, volná místa rychle ubývají.

Připomeňme si krátkým higlight videem, jak nám to společně slušelo na letošním 5. ročníku Česko-Slovenského plesu:

Datum zveřejnění: 28-10-2018

Tisková zpráva: Odkaz nadstandardních vztahů Česka a Slovenska je stále živý:

Důkazem je prestižní Česko-Slovenský ples v Praze.

 

Plesová událost sezóny prozrazuje jména hlavních hvězd a spouští prodej vstupenek!

23. října 2018, Praha – Velkolepá událost 6. ročník Česko-Slovenského plesu 2019 a očekávaný vrchol plesové sezony se hlásí o slovo u významné příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Výjimečný ples obou zemí se tradičně uskuteční v historické budově, kde byl před 100 lety oficiálně vyhlášen společný stát Čechů a Slováků. Česko-Slovenský ples hostí Obecní dům v Praze dne 16. února 2019. Pódium rozzáří zpěvačka s nezaměnitelným hlasem a klenot hudební scény Hana Zagorová, ale také populární slovenská kapela NO NAME a mnoho dalších.

 

Oslava 30. výročí Sametové revoluce a 50. výročí prvního slovenského plesu v Praze

Prestižní společenská událost Česko-Slovenský ples 2019 se ponese v duchu oslav a připomínek z historie. Hosté plesu se stanou součástí slavnostní připomínky dějinné události – 30. výročí Sametové revoluce. Program se ponese rovněž v duchu oslav půlstoletí od prvního slovenského plesu v Praze. V roce 1969 po vzniku federace byl v Praze založen Místní odbor Matice slovenské, který 23. dubna 1969 zorganizoval v sídle federálního Ministerstva zahraničních věcí v Černínském paláci (dnešní sídlo Ministerstva zahraničních věcí České republiky) tzv. Společenský seznamovací večer. Hosty večerem provázela trojice Miroslav Horníček – Milan Lasica – Július Satinský s tanečním orchestrem. Dodnes se o něm hovoří jako o prvním slovenském plese v Praze. Tímto večerem byla založena tradice každoročně konaných společenských večerů na počest česko-slovenského přátelství. Po Sametové revoluci a od rozdělení federace již pod oficiálním názvem Slovenský ples se pravidelně konal až do roku 2008. A právě na jeho odkaz navazuje Česko-Slovenský ples, který je nejen připomínkou, ale také živým důkazem nadstandardních vztahů mezi Čechy a Slováky.

 

Hlavní hvězdy galavečera

V únoru 2019 se můžete těšit na pestrý program v čele s českým hercem a moderátorem Martinem Dejdarem a slovenskou moderátorkou Lucií Barmošovou. Živým ztělesněním spojení Česka a Slovenska je hlavní hvězda večera, legenda hudební scény Hana Zagorová. V secesních prostorách se ovšem objeví i další zvučná jména. Z řad zpěváků to bude Laďa Kerndl a jeho dcera Tereza Kerndlová, krásná Mária Čírová a charismatický Adam Ďurica. Kapela NO NAME se svými hity roztančí i to “neplesové” publikum. K tanci bude hostům zpívat a hrát celá plejáda českých a slovenských sólistů, kapel a folklorních souborů. Na hlavním pódiu bude umělce provázet Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod taktovkou Vladimíra Valoviče doplněn o smyčcovou sekci. Ovšem to není zdaleka vše, postupně budou organizátoři odtajňovat jména dalších účinkujících.

 

Upevňování vzájemných vztahů

Do pražského Obecního domu přicestují každoročně významní hosté nejen ze zmiňovaných obou států, ale i ze zahraničí. Česko-Slovenský ples získal vizitku nejelegantnější kulturně společenské akce, kde se upevňují, ale i tvoří vztahy mezi Čechy a Slováky. Pomohl mu k tomu fakt, že navazuje na dlouholetou tradici Slovenských plesů v Praze, organizovaných 40 let. „Na Česko-Slovenském plese se každoročně setkávají stovky hostů z různých oblastí společenského a veřejného života, pro které galavečer znamená v první řadě prestiž, ale i tradici. Umožňujeme setkání a přispíváme k bližšímu porozumění mezi českým a slovenským národem tak, jako tomu bylo v minulosti,” říká ředitel Česko-Slovenského plesu Radovan Čaplovič.

 

Kulinářský zážitek

Zážitek z lahodných pokrmů od šéfkuchaře v souladu se sloganem „To nejlepší z Česka a Slovenska“ ocení i ta nejnáročnější klientela. V sálech Obecního domu se bude servírovat galavečeře z dílny „Francouzské restaurace Art Nouveau”. Mistr kuchyně Patrik Bečvář oceněný titulem Kuchař roku 2013/2014, který se může pochlubit také letošním vítězstvím z Mistrovství světa v Singapuru, bude podávat exkluzivní plesové menu hodné té nejlepší gastronomie. Kreativní umělec připravoval sled chodů pro významné osobnosti, jako jsou George Bush, Barack Obama a pro mnoho dalších.

 

Udělení záštit prezidenty

Vzhledem k důstojnosti a charakteru významné společenské události si Česko-Slovenský ples každoročně vyslouží prestižní záštity prezidentů České republiky a Slovenské republiky. Oficiální záštitu nad plesem znovu převzali prezident České republiky J.E. pan Miloš Zeman a prezident Slovenské republiky J.E. pan Andrej Kiska. Jak je již zvykem, v rámci galavečera dostane prostor i prezentace vybraných partnerských měst a regionů z Česka a ze Slovenska, které rovněž plesu udělí své symbolické záštity. O které regiony a města tentokrát půjde, se dozvědí návštěvníci a příznivci Česko-Slovenského plesu již brzy.


Celá Tisková zpráva v českém jazyku ke stažení na linku ZDE.

Tisková zpráva ve slovenském jazyku ke stažení na linku ZDE.

Datum zveřejnění: 23-10-2018

Společnost GALARD Praha – hrdý partner etikety a dress code Česko-Slovenského plesu 2019 – připravil pro naše hosty dárek

U příležitosti spuštění online prodeje vstupenek na 6. ročník Česko-Slovenského plesu, který se uskuteční 16. února 2019 v pražském Obecním domě, jeden z našich partnerů, Tým krejčovství GALARD Praha – hrdý partner etikety a dress code Česko-Slovenského plesu, vám všem jako malý dárek připravil speciální nabídku na ušití společenského večerního oděvu na míru. Pro zjištění více informací a domluvení osobní schůzky prosím klikněte ZDE .

Datum zveřejnění: 22-10-2018

Tisková zpráva: Česko-Slovenský ples potvrdil status vrcholu plesové sezóny

Pražský Obecní dům opět vyprodán do posledního místa

Významné české i slovenské osobnosti a stovky vzácných hostů se během uplynulého víkendu setkaly v historické budově pražského Obecního domu. Důvodem byl pátý ročník tradičního Česko-Slovenského plesu, který se koná vždy v únoru a uzavírá tak domácí plesovou sezónu. Nejvýznamnější společný ples obou zemí se letos odehrál ještě ve slavnostnější atmosféře než v minulých letech. Aktuální ročník byl totiž věnován 100. výročí vzniku Československé republiky, které obě země oslaví 28. října 2018.

Vzácní hosté na červeném koberci: váleční veteráni, největší kapacity naší medicíny i uznávání umělci

"Ples, na který se vyplatí cestovat do Prahy" – takovou přezdívku dostal před rokem zejména mezi slovenskými hosty oblíbený Česko-Slovenský ples, který se každoročně koná v majestátních prostorách Obecního domu v srdci české metropole. Loni, během svého čtvrtého ročníku, se organizátoři poprvé v historii mladé prestižní akce těšili z vyprodaného Obecního domu. Historie se opakovala i tento rok, Česko-Slovenský ples hlásil vyprodáno již zhruba měsíc před konáním akce.

"Pevně věříme, že naši vzácní hosté si na letošním Česko-Slovenském plese užili neopakovatelný večer plný nezapomenutelných zážitků, stejně jako my. Chci jim naším jménem poděkovat za projevenou důvěru a už teď se těšíme na nadcházející ročník Česko-Slovenského plesu, který bude oslavou stého výročí připomínky úmrtí Milana Rastislava Štefánika, zároveň si společně připomeneme 50 let od prvního Slovenského plesu v Praze i 30 let od Sametové revoluce," zhodnotil pátý ročník akce ředitel Česko-Slovenského plesu Radovan Čaplovič.

"Připravit důstojnou oslavu a připomenutí stého výročí vzniku Československa byla pro nás velká výzva a závazek a já doufám, že se nám to díky skvělé atmosféře, kterou společně s vystupujícími umělci a celým organizačním týmem vytvořili samotní návštěvníci plesu, podařilo," dodal ředitel produkce Česko-Slovenského plesu Lumír Mati.

Mezi plesajícími hosty se objevily známé tváře, které jsou skalními příznivci akce a Česko-Slovenský ples je už pro ně tradicí plesové sezóny, kterou nikdy nevynechají: čerstvá držitelka ocenění Křišťálové křídlo, zpěvačka Celeste Buckingham, filantropka Lucia Hablovičová, režisér Juraj Jakubisko s manželkou herečkou Deanou Jakubiskovou, herečka Hana Gregorová, herečka Andrea Kerestešová Růžičková s manželem – hudebníkem Mikolášem Růžičkou, zpěvačka Monika Bagárová, módní návrhářka Taťána Kovaříková, houslista Filip Jančík, moderátorky Televize Prima Gabriela Lašková a Monika Leová, dále moderátorka Televize Nova Inna Puhajková, herečka Barbora Mottlová, herci Martin Dejdar a Jan Antonín Duchoslav, moderátorka Eva Perkausová s kolegou Mirkem Šimůnkem,  nebo skladatel a hudebník Michal Dvořák, člen kapely Lucie.

Nechyběly ani uznávané osobnosti ze sportovního života, 17násobná vítězka světového poháru a držitelka titulu Sportovec roku 2017, biatlonistka Gabriela Koukalová s manželem, badmintonistou a 9násobným mistrem České republiky, Petrem Koukalem.

Speciální pozvání organizátorů u příležitosti oslav stého výročí založení Československa přijaly vzácné osobnosti z různých oblastí veřejného života – mezi nimi například významný český kardiochirurg, přednosta kardiocentra IKEM, prof. Jan Pirk, baletní mistr a nový umělecký šéf Baletu Národního divadla Filip Barankiewicz a nechyběli ani představitelé Československé obce legionářské a přímí účastníci bojů 2. světové války, váleční veteráni.

Stejně jako každý rok, opět nechyběli zástupci politických špiček, ministryně práce a sociálních věcí ČR Jaroslava Němcová, hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Jermanová Pokorná, primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová, primátor hlavního města SR Bratislavy Ivo Nesrovnal, náměstkyně primátorky hlavního města Prahy Eva Kislingerová, starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký, dále také europoslanec a bývalý ministr zahraničních věcí SR Eduard Kukan, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jaroslav Faltýnek a mnoho dalších vzácných hostů z diplomatického, podnikatelského a kulturně společenského života obou zemí.

Nepřehlédnutelnými ozdobami červeného koberce a nejvyhledávanějšími objekty fotografů se staly královny krásy, česká Miss 2015 Nikol Švantnerová, úspěšná blogerka a česká Miss World 2016 Natálie Kotková i moderátorka, herečka a módní blogerka Nikol Moravcová.

Návrat v čase na jedinou noc

Dramaturgie slavnostního večera se nesla v duchu tématu první Československá republika. Hosté se díky tomu opravdu mohli cítit jako kdyby na jednu noc doslova cestovali v čase o jedno století zpět. Inspirace 20. – 30. léty minulého století dýchala na návštěvníky z  každého rohu plesových sálů a síní Obecního domu, a to ve výzdobě nebo v plesovém menu a hudebním programu.

Během příchodu vítala hosty na červeném koberci čestná stráž legionářů z projektu Československé obce legionářské "Legie 100", která střežila vitrínu s vzácným originálem praporu Československé národní rady, který v roce 1918 navrhl v Paříži M. R. Štefánik.

Přibližně tisíc hostů z obou zemí si vychutnalo úvodní překvapení v podobě krátkého vzpomínkového filmu věnovaného prvnímu prezidentovi Československa Tomáši Garriguovi Masarykovi z dílny Národního muzea. Milovníci klasické hudby si přišli na své během následného vystoupení sopranistky Evy Urbanové. Celosvětově známá česká operní diva otevřela pátý ročník Česko-Slovenského plesu slavnou árií z opery Libuše z pera Bedřicha Smetany.

Taneční část večera zahájilo předtančení v podání Slovenského ľudového umeleckého kolektívu – SĽUKu a Baletu Národního divadla. Po zbytek večera se hosté bavili v doprovodu vystoupení Báry Basikové, Dary Rolins, Vaša Patejdla, Felixe Slováčka, Marcely Laiferové, Celeste Buckingham, Moniky Bagárové, Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma pod taktovkou Vladimíra Valoviče, KaFe Bandu, nebo oblíbené bratislavské skupiny Funkiez. Celým večerem provázela hosty šarmantní česko-slovenská moderátorská dvojice Zorka Hejdová a Roman Pomajbo.

Celá Tisková zpráva na linku ZDE.

Datum zveřejnění: 26-2-2018

© Copyright ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., ART OF WORD s.r.o. a SLOVENSKO-ČESKÁ SPOLEČNOST 2013–2019
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. ROZUMÍM